Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz jest firmą ekologiczną – co to oznacza?

Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz jest firmą świadomą ekologicznie i dbającą nie tylko o środowisko naturalne, ale również a może przede wszystkim o zdrowy sposób odżywiania klientów marki Mniam Fit, którym firma dostarcza codziennie jedzenie w formie cateringu pudełkowego.

Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz dostarcza pracownikom firm w całej Polsce posiłki regeneracyjne, z dowozem do przedsiębiorstwa. Nie tylko w formie cateringu pudełkowego, ale również obsługując stacjonarne punkty gastronomiczne na terenie danego przedsiębiorstwa w konkretnych, określonych godzinach.

Warto wiedzieć, że stosujemy tylko ekologiczne żywienie. W modelu marki Mniam Fit to sposób odżywiania się, który opiera się na wykorzystaniu produktów pochodzących z rolnictwa ekologicznego, czyli takiego, które nie stosuje sztucznych nawozów, pestycydów, antybiotyków i hormonów. Ekologiczne żywienie ma wiele korzyści dla zdrowia ludzi i środowiska naturalnego.

Mniam Fit wspiera lokalnych rolników oraz ochronę środowiska

Wybieramy produkty z certyfikatem ekologicznym. Certyfikat ekologiczny jest gwarancją, że produkt spełnia określone normy jakości i bezpieczeństwa, a także że został wyprodukowany w sposób przyjazny dla zwierząt i środowiska.

Nie stosujemy przetworzonej żywności. Przetworzona żywność to taka, która została poddana różnym zabiegom technologicznym, takim jak rafinacja, konserwowanie, dodawanie barwników, aromatów, konserwantów i innych substancji chemicznych. Przetworzona żywność często zawiera dużo cukru, soli, tłuszczu i kalorii, a mało witamin, minerałów i błonnika. Przetworzona żywność może mieć negatywny wpływ na zdrowie, powodując otyłość, cukrzycę, choroby serca i nowotwory.

Różnicujemy nasze menu. Ekologiczne żywienie nie musi być nudne ani monotonne. Możecie wybierać spośród wielu różnorodnych produktów ekologicznych w menu firmy Mniam Fit, takich jak warzywa, owoce, zboża, nasiona, orzechy, rośliny strączkowe, mięso, ryby, jaja i nabiał. Każdy z tych produktów ma swoje właściwości odżywcze i lecznicze, a także smak i aromat. Zróżnicowane menu firmy Mniam Fit zapewnia wszystkie niezbędne składniki pokarmowe i sprawia, że nasze posiłki są ciekawe i apetyczne.

Ekologiczne żywienie to nie tylko kwestia zdrowia, ale także etyki i ekologii. Przygotowując nasze dania pudełkowe, wspieramy lokalnych rolników, którzy dbają o dobrostan zwierząt i ochronę środowiska. Pomagamy także zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, zużycie wody oraz energii związanych z produkcją żywności. Chcemy być firmą świadomą i odpowiedzialną za to, jakie posiłki i z czego przygotowujemy dla naszych klientów.

Eko lifestyle co to jest? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą i dbać o swoje zdrowie oraz środowisko. Eko lifestyle to sposób życia, który polega na świadomym i odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów naturalnych, minimalizowaniu odpadów i szkodliwego wpływu na klimat, a także na dbaniu o własne dobrostan fizyczny i psychiczny.

Z firmą Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz możecie żyć w stylu Eko lifestyle

Eko lifestyle nie jest modą czy trendem, ale filozofią życia, która wymaga zmiany nawyków i postaw. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z komfortu czy przyjemności. Wręcz przeciwnie, eko lifestyle może przynieść wiele korzyści, takich jak:

  • oszczędność pieniędzy dzięki redukcji zużycia energii, wody i innych surowców, a także unikaniu niepotrzebnych zakupów,
  • poprawa zdrowia dzięki zdrowszej diecie opartej na produktach ekologicznych, sezonowych i lokalnych.

Stawiając na gotowe, ekologiczne dania marki Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz oszczędzacie energię elektryczną, zużycie wody (ponieważ nie musicie codziennie samodzielnie przygotowywać posiłki), a otrzymujecie gotowe do spożycia dania na cały dzień, dostarczone w ekologicznych opakowaniach lub podane na naczyniach wielokrotnego użytku.

W jaki sposób marka Mniam Fit wspiera ekologię?

Marka Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz podejmuje codziennie szerokie działania ukierunkowane na zminimalizowanie negatywnych skutków działalności na środowisko.

Trend zdrowego żywienia i zdrowy tryb życia promujemy już od wielu lat, ponieważ karmimy również dzieci od wieku żłobkowego do zerówkowego. Staramy się dzieciom zakorzenić ten „ekotrend” już od najmłodszych lat.

W naszej kuchni wyeliminowaliśmy produkty przetworzone. Współpracujemy tylko z dostawcami lokalnymi i od nich kupujemy produkty ekologiczne. Kupujemy jaja wysokiej klasy, tylko z wolnego wybiegu.

W naszym pudełkowym cateringu dietetycznym stosujemy tylko plastiki biodegradowalne. Słomki plastikowe do napojów zamieniliśmy na papierowe. Nasze pudełka wykonane są z szarego kartonu, produkowanego w sposób dużo bardziej ekologiczny niż białe czy kolorowe. Sztućce plastikowe zamieniliśmy na bambusowe które są w 100 procentach biodegradowalne. Dlatego posiłki dostarczamy do firm zawsze z myślą eliminacji plastiku.

Na terenie przedsiębiorstw, świadcząc gastronomiczne usługi na miejscu, podajemy pracownikom posiłki na porcelanowych naczyniach. Nie stresujemy plastikowych talerzy jednorazowych.

Dietetycy marki Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz pracują nad ułożeniem takiego menu, aby pracownik firmy czuł się zawsze bardzo dobrze i nie miał spadku energii. Stawiamy w naszych posiłkach dla pracowników firm na zapewnienie większej wydajności w pracy.

Jeśli chcecie zamówić dania regeneracyjne dla pracowników swoich firm i zależy Wam na długofalowej współpracy z przedsiębiorstwem gastronomicznym dbającym o ekologię, ochronę środowiska oraz zdrową żywność dla pracowników, to współpraca z marką Mniam Fit Catering Dietetyczny na Dowóz będzie idealnym wyborem.

Scroll to Top